Kvůli pořádání akce Den s IZS nebude ve čtvrtek 29. června možné využít parkoviště na jabloneckém Horním náměstí. S parkovací kartou lze v tento den použít jakékoliv jiné parkoviště s parkovacím automatem v okolí, případně ostatní komunikace v souladu s dopravním značením.

Samotný Den s IZS zahájí v 9 hodin na Horním náměstí primátor Petr Beitl za přítomnosti čestných hostů a ředitelů složek IZS. „Hned poté se rozběhne zajímavý program, ve kterém se představí Policie ČR včetně psovodů a jízdní policie, zdravotnická záchranná služba, hasiči – profesionální i dobrovolní, Nemocnice Jablonec, horská služba, chemická brigáda Armády ČR, vězeňská služba, vodní záchranná služba, Besip, červený kříž a další,“ vyjmenoval složky, které se akce účastní, František Chlouba, vedoucí oddělení krizového řízení.

Vedle ukázek zásahů a činnosti záchranářů a bezpečnostních sborů představí pracovníci IZS nejnovější záchranářskou techniku. „Pro děti připravujeme znalostní soutěže, hry a dostanou možnost procvičit si i střelbu na laserové střelnici. Program by mělo zpestřit i vystoupení Četnické pátrací stanice Praha v historických uniformách,“ upozorňuje na zajímavosti Chlouba.

Na Horním náměstí sice program skončí kolem 16. hodiny, ale tím neskončí Den s IZS. Další zajímavou podívanou připravují pořadatelé na vodní hladině mšenské přehrady, kde své umění předvede vodní záchranná služba s leteckou záchrankou. „Všechny složky IZS jsou na svůj jablonecký den důkladně připraveny. Nám nezbývá než si přát, aby se vydařilo počasí, a především to, aby záchranáři mohli své umění předvádět jen naoko na náměstí a nemuseli zasahovat u skutečných případů,“ přeje si František Chlouba.