Stav silnice, málo přechodů, kamerový systém nebo splácený dluh. Na všemožná témata rozprávěl starosta města Marek Hotovec na Dni s Deníkem ve Smržovce.
„Silnice je v dezolátním stavu,“ říká Vladimír Svoboda, obyvatel Smržovky. Silnice, která je ve správě Ředitelství silnic a dálnic čeká na důkladnou opravu od nešťastné rekonstrukce kanalizačních přípojek a vodovodu. „A tady musím říci, že ředitelství mlží, nemá informace nebo snad lže, protože město Smržovka nebylo zadavatelem stavby, vydali jsme jen stavební povolení,“ reagoval na slova zástupců ŘSD v médiích. Dle jeho slov ŘSD rekonstrukci odkládá z roku na rok. Ředitelství pozvánku na akci ignorovalo.
Ptal se i moderátor Roman Šimon. „Viděl jsem teď auto, které projelo snad stovkou, neuvažujete o kamerách?“ „Snad budeme zařazeni do další etapy projektu kamerového systému,“ odpověděl Hotovec. Tanvaldský mikroregion vybavuje obce kamerovým systémem, po dvou realizačních etapách však ve Smržovce kamera chybí. O měření rychlosti a případných pokutách zatím mikroregion jen uvažuje. Technicky to možné je. „Ale Tanvald musí přijmout dalšího zaměstnance, a proto to zatím zamítl. Pokuty by stejně nešly městu, ale policii,“ konstatoval Hotovec.
Dementoval také informace, podle kterých město splácí dluh z devadesátých let ve výši 1 750 000 korun ročně. „Tato částka je celková, do roku dva tisíce deset ročně platíme jen půl milionu,“ dodal.
Představil také zájem města na revitalizaci náměstí T. G. Masaryka. V prostoru před radnicí je velké parkoviště. „Ještě v tomto volebním období chceme náměstí zkulturnit,“ řekl Hotovec.