Vyrůst tu má atletická dráha, sektor pro skok daleký, další pro vrch koulí. Hlavní část projektu počítá s výstavbou multifunkčního hřiště na fotbal, tenis či basketbal. Odstraněny budou i staré kabiny, které nahradí nové. Menší zázemí tu získají i žáci, kteří budou areál využívat pro hodiny tělocviku.
Celý areál obou sousedících hřišť bude odvodněn, když pod fotbalovým vznikne retenční nádrž. Travnaté hřiště na nejpopulárnější míčovou hru pak bude ještě osazeno zavlažováním. "Vše záleží na tom, zda získáme dotace od Národní sportovní agentury, o čemž bychom měli vědět v dubnu. Rádi bychom pak začali s prvními pracemi ještě letos na podzim," popsal starosta Pěnčína Ivan Matějček.
Místní fotbalisté hrají krajskou I. A. třídu (A tým), respektive okresní přebor II. třídy (B tým). "Určitě se na nové hřiště k se zázemím těšíme. Nejhorší problém na stávajícím hřišti je v drenážích, ty trubky se za ta léta zanesly, a mnohdy nám tam stojí voda. Jinak ale žádný zásadnější problém naše hřiště nevykazuje," přiblížil prezident oddílu FC Pěnčín Jaroslav Strnad.
Ještě s většími nadějemi vzhlížejí k projektu na místní základní škole, jejíž areál k areálu hřišť bezprostředně přiléhá. Dosud při venkovních hodin tělocviku s dětmi improvizují. Venku na starém hřišti spíše hrají klasické hry jako vybíjenou nebo fotbal. "Samozřejmě by nám výstavba hřiště tělocvik zatraktivnila a snad i přitáhla více dětí ke sportu. Dokonce jsme požádali obec, aby do projektu zařadila i stanoviště pro vrch koulí, což projekt zdražilo nepatrně. Ať si vrh koulí mohou děti vyzkoušet, mnohdy o tomto sportu kolují výmysly," vysvětlil ředitel ZŠ Pěnčín Martin Zicháček.
Projekt rekonstrukce obou hřišť je spočítaný na necelých 60 milionů korun. "Kvůli situaci se zdražujícím materiálem musíme samozřejmě počítat s navýšením rozpočtu. Ale věřím, že to zvládneme, děti si nové hřiště zaslouží," doplnil Ivan Matějček.