Jako první ji blahopřál hejtman Libereckého kraje Petr Skokan. „Šikovná dívka své zastupitelstvo dokázala přesvědčit svou vizí. Nebude to mít jednoduché, stejně jako její dospělí kolegové, když zvítězila těsně o jeden hlas,“ řekl hejtman.
Alena Čechová, která před léty rozjížděla v Liberci akci adopce na dálku, soupeřila se třemi konkurenty, byla zvolena na dva roky.
„Teď se po zvolení zaměřím na organizační věci, chtěla bych, aby parlament zasedal pravidelně, zhruba čtyřikrát za rok a jednalo se pokaždé v jiném městě,“ prozradila své plány v práci s dvanáctičlenným předsednictvem Alena, jíž volili děti a mladiství z Liberce, Hrádku nad Nisou, Jablonce nad Nisou, Turnova, Lomnice nad Popelkou a České Lípy.
Před napínavou volbou se uskutečnila více než hodinová diskuse s prezidentkou organizačního výboru MS v klasickém lyžování Kateřinou Neumannovou a hejtmanem Petrem Skokanem.
„Potěšil mě velký zájem mladých diskutujících i jejich velké znalosti o pořádání mistrovství světa v lyžování,“ pochválila účastníky Neumannová.
„Jsem rád, že se toto setkání na půdě Libereckého kraje uskutečnilo. Mladí lidé se vyzkoušeli, jak dávat zajímavé otázky, byť byly někdy laskavé, ale někdy hodně na tělo,“ dodal Petr Skokan.