K nehodě, kterou už se zabývá i policie, došlo krátce před patnáctou hodinou. Na místo okamžitě vyjeli zdravotničtí záchranáři i záchranáři horské služby.

"Žena si stěžovala hlavně na bolesti břicha," poznamenala luvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Helena Rubášová.

Vrtulní letecké záchranné služby převezl dívku do Krajské nemocnice v Liberci. "Absolvovala sérii vyšetření, kdy bylo vyloučeno poranění srdce a plic. S poraněním pravého boku pak byla dívka hospitalizována na ortopedickém oddělení," uvedla mluvčí liberecké nemocnice Alexandra Kittnerová s tím, že se jednalo o lehké zranění.

Otázkou zůstává, proč žena vylétla z koryta bobové dráhy. Tím se v současné době zabývají i policisté. "Nyní zjišťujeme skutečnosti, které by případně mohly vést k zahájení úkonů trestního řízení," konstatovala Dagmar Sochorová z jablonecké policie.

Zatím poslední vážnější nehoda na bobové dráze se stala před dvěma lety v Praze, kdy se při srážce v Proseku zranili tři lidé. Tehdy ale byla jasná příčina v tom, že na dráze zastavil vozík, do kterého po chvíli narazil bob jedoucí za ním.