Na místě zjistily, že mladý muž je při vědomí a začaly jednat. „Dívky se toho, co se stalo nezalekly, přiběhly k muži a zjistily, že potřebuje lékařskou pomoc,“ uvedla Ludmila Knopová, tisková mluvčí jablonecké policie. „Podložily jsme mu hlavu, přikryly jsme ho. Jana mu prohmatávala ruce a nohy,“ upřesnila Nikola Tůmová. „Prý chtěl spáchat sebevraždu a pak si to rozmyslel,“ řekla Romana Klečková.

Dívky ihned zavolaly na tísňovou linku, díky čemuž se třicetiletý muž dostal promptně do jablonecké nemocnice. „O dva dny později jsme jej převezli do nemocnice v Liberci,“ sdělila Petra Krajinová, tisková mluvčí jablonecké nemocnice. Muž se v Liberci podrobil operaci čtrnáctého krčního obratle. „Nyní se zotavuje na traumatologickém oddělení. Dále má zlomenou pánev a popáleniny na levé ruce,“ upřesnila Alexandra Bednárková, tisková mluvčí liberecké nemocnice.

„Jsou to šikovné dívky. Do výstupního profilu jsme jim tento čin zdůraznili. Samozřejmě jim hodláme poděkovat, nevíme ještě, zda s věcným darem. Ale víme, kde jim poděkujeme. Místo je překvapením,“ uvedla Marcela Rousová, ředitelka ZŠ Mozartova.

„Zvážíme možnosti poděkování. Až zjistíme podrobnosti, uvidíme, zda dívky odměníme finančně, formou oběda či věcným darem. Ale minimálně si je osobně pozvu,“ dodal Petr Tulpa, starosta Jablonce.