A jak to celé začalo?

V listopadu loňského roku se redakce Deníku dohodla se zástupci dm drogerie markt a společně jsme vyhlásili projekt Propojujeme generace. Netušili jsme, s jakou odezvou se naše výzva potká. Do projektu se přihlásilo 176 domovů seniorů a institucí, které pořádají programy, při nichž se potkávají zástupci různých generací.

V době, kdy většina obchodníků nabízí různé slevy a podporuje tak nákupní šílenství, nabídl tento řetězec nejen s drogistickým zbožím svým zákazníkům pocit podílet se na něčem smysluplném.

V pátek 29. listopadu se v prodejnách s logem dm nakupovalo s cílem, aby byl obrat co nejvyšší. Pět procent z toho totiž má jít na podporu občanských aktivit směřujících mezi seniory a jejich vnoučata. A bylo znát, že na tento způsob charity a podpory zákazník slyší. Díky vstřícnosti vedení dm jsme mohli slíbit, že mezi 70 subjektů do českých a moravských okresů rozdělíme rovné dva milióny korun.

Na finanční dar se tak v našem okrese může těšit domov s tímto projektem:

Okres Jablonec nad Nisou

Domov důchodců Jablonecké Paseky, Vítězslava Nezvala 87/14, Jablonecké Paseky, 46602

Tvořivé dílničky

V našem zařízení probíhají několikrát ročně společná setkání s dětmi ze dvou mateřských škol v Jablonci nad Nisou. Cílem těchto setkání je společné tvoření seniorů a dětí, ať už na téma Vánoce, Velikonoce, Den matek. Tyto tvořivé dílničky jsou mezi našimi klienty velmi oblíbené a žádané, většinou naše setkání spojíme i se společným zpíváním u klavíru.