Letní program pro národnostní menšiny připravilo Občanské sdružení Salen na pozemku Komunitního centra v Zeleném údolí. Děti po celé tři dny zde mohou vyplnit svůj volný čas různými hrami, jako je chůze na chůdách, střelba z kuše, jízdou na člunu a další.
„Po volné zábavě však začíná naučně zábavný program, kde zpíváme písničky, děti soutěží ve vědomostním kvízu. Výuka také zahrnuje biblickou lekci,“ řekl předseda občanského sdružení Salen Petr Kohout.
Děti si zazpívají, pobaví se a svůj volný čas využijí smysluplně, navíc se zhruba dvacetičlenné skupince dětí věnuje okolo pěti vedoucích. Ti dohlížejí na výuku, a také děti bodují. „Letos poprvé děti sbírají body za splněné soutěže či kvízy. Kdo bude mít nejvíce bodů, dostane odměnu,“ upřesnil Petr Kohout.
Odpolední program trvá vždy hodinu a půl a mohou na něj přijít děti od třech do patnácti let. „Mně se tu líbí úplně všechno, hry i soutěže,“ pochvaloval si Michal Rain, který na odpoledne plné her dochází pravidelně.
Letní programy pro děti mají již svoji tradici, Občanské sdružení Salen je připravuje od roku 2002. Za léta praxe si připravilo sdružení pevnou strukturu, podle které program pro děti tvoří. Rodiče mohou ještě dnes své děti potěšit tím, že je přivedou do Komunitního centra v Zeleném údolí.