O adventních sobotách pojede z Liberce do německých Drážďan víc vlaků. K pravidelným spojům přibude ještě jeden ranní, který bude z Liberce odjíždět v 7.32 a na hlavní drážďanské nádraží by měl dorazit v 9.30. Na tento spoj vyjeďte z Jablonce vlakem za tři minuty sedm a na přestup máte pak v Liberci čtvrt hodiny.

Z Drážďan bude spoj navíc vyjíždět v 16.25 z hlavního nádraží a do Liberce by měl přijet v 18.27. „Zvláštní vlaky budou tvořit tři jednotky s celkovou kapacitou 210 míst k sezení," řekl Jiří Hruboň, ředitel společnosti Korid LK, která je koordinátorem veřejné dopravy v Libereckém kraji. Posila pojede 28. listopadu, a také 5., 12. a 19. prosince, dopravce také některé pravidelné spoje posílí.

Dvojnásobnou kapacitu budou mít podle Hruboně spoje, které z Liberce do Drážďan odjíždějí o sobotách a nedělích vždy v 8.38 a v 18.33 a z Drážďan v 15.08 a v 17.08.

Na populární vánoční trhy v Drážďanech míří každoročně tisíce lidí. Proto kraj už tradičně právě na adventní soboty objednává posilový spoj. „Celková kapacita je asi dvě stě padesát míst," vysvětlil ředitel krajského KoridU Jiří Hruboň.

Pro cestu ze stanic na českém území do Drážďan za vánočními nákupy mají cestující možnost využít zvýhodněných jízdenek. „Už jsme si navykly s kamarádkami na společnou jízdenku při letních výletech, je skvělé, že ji můžeme koupit i při cestě na adventní trhy. Pojedeme se podívat na štolovou slavnost," potvrdila zájem o zajímavou slevu Lenka z Jablonce.

Jednodenní jízdenka Liberec Dresden-Spezial přijde do 13. prosince na 230 korun pro jednoho, po tomto datu zdraží na 250 korun. Pětičlenná skupina zaplatí za jednodenní jízdenku 320 korun, s novým jízdním řádem od 13. prosince zdraží na 350 korun. Cestující je koupí přímo ve voze.

Jen s jednou komplikací musí cestující počítat. Kvůli provizorní opravě kritického stavu železniční trati, na polském území mezi Hrádkem nad Nisou a Žitavou, budou některé spoje v tomto úseku nahrazeny autobusy.