Ve výroční sezóně přivítají na Střelnici dalšího nováčka. Věří, že si získá srdce nejmenších fanoušků. Již brzy budou mít příležitost se s ním setkat na vlastní oči. Nemá ale zatím jméno. Kdo má nápad, může jej poslat do pátku emailem.

„Jsme rádi, že jako klub pomáháme reprezentovat naše město, region i celé Jizerské hory, a proto jsme za klubového maskota vybrali zástupce lesní říše ze severu Čech. Od nové sezóny bude náš tým doprovázet na zápasech sovička," píší fotbalisté na svém webu.

O posile s 4XL

„Na tomhle příchodu jsme pracovali již dlouho a jsme rádi, že se sova konečně objevila na Střelnici. Sice má ještě na čem pracovat, ale myslíme, že na start ligy bude již ve skvělé formě," oznámil novou posilu tiskový mluvčí Štěpán Hanuš.

Největší starosti s nováčkem má ale týmový kustod Aleš Češek. „Nevím, kde na něj teď takhle narychlo seženu oblečení. Má velikost asi XXXXL," stěžoval si vládce jablonecké kabiny.

Odkud přichází?

Sova má představovat našeho sýce rousného, který se vyskytuje v jehličnatých lesích v Jizerských horách. Sýc se řadí mezi zvláště chráněné druhy a v roce 2004 byla i pro něj vyhlášena Ptačí oblast Jizerské hory.

Sýcům pomáhá i Společnost pro Jizerské hory, která pečuje o krajinu Jizerských hor a malé i velké návštěvníky zve do Ekocentra na Jizerce, kde kromě jiného každý rok na jaře mohou dokonce potkat sovy naživo při akci Soví noc. „Jsme velmi rádi, že i jablonecký fotbalový klub se k nám chce přidat a bude se nám snažit pomáhat chránit Jizerské hory, aby byly pro sýce stále dobrým domovem," pochvaluje si zahájení spolupráce s FK Jablonec ředitelka společnosti Kateřina Bednářová.

Sova mimo hřiště

Sova patří mezi nejchytřejší jedince ptačí říše, a proto fotbalisté věří, že se mimo stadion bude věnovat i mnoho doprovodným a edukativním aktivitám. „Zároveň doufáme, že o sovu bude mezi fanoušky zájem. Pracujeme na tom, aby klubové suvenýry z její kolekce byly co nejdříve ve fanshopu," prozrazují závěrem o novém maskotu zelenobílého týmu.

Pomozte vybrat jeho/její jméno pro sovičku. Máte nápad, jak by se sovička mohla jmenovat? Své návrhy zasílejte do konce školního roku, do pátku 26.6. na fanousci@fkjablonec.cz. Finální podobu jména vyberou hráči A-týmu v dalším týdnu. Autora vítězného návrhu nemine odměna!