Dva projekty - Návazná péče I. a II. - přinesou do Nemocnice Jablonec 251 milionů korun od Evropské unie. Modernizována tak již byla magnetická rezonance, skiaskopický přístroj s C ramenem a další přístroje.

Dále nemocnice pořídila moderní zdravotnickou přístrojovou techniku pro JIP a ARO. Jedná se o plicní ventilátory, lůžkové monitory, telemetrie pro měření vitálních funkcí či polohovatelná lůžka pro intenzivní péči.

Na operačních sálech již slouží nové operační stoly, anesteziologické přístroje. „Z první části projektu nám zbývá instalovat tři nové sterilizátory na centrální sterilizaci. V současné době probíhají v suterénu nemocnice stavební úpravy a přístroje budou dodány v nejbližší době,“ informovala mluvčí nemocnice Petra Hybnerová.

V druhé části projektu budou finanční prostředky využity na pořízení devíti moderních ultrazvukových přístrojů pro rychlou neinvazivní diagnostiku, k obnově flexibilních endoskopů, nových laparoskopických věží pro operační sály a další zdravotnická přístrojová technika pro JIP a ARO. Tento projekt je v současné době ve fázi realizace veřejné zakázky. Oba projekty budou ukončeny do konce roku 2018.

Pavilon intenzivní medicíny

Zřizovatelem nemocnice je město Jablonec, které také každý rok poskytuje významný finanční příspěvek na investice do přístrojového vybavení. Letos tam chce ale směřovat peníze i na výstavbu nového pavilonu intenzivní medicíny. „Plánovaná investice je druhou největší v tomto volebním období,“ uvedl primátor Jablonce Petr Beitl.

Stavba za 150 milionů korun umožní zkvalitnění poskytované péče v jablonecké nemocnici, rozšíření lůžek intenzivní péče chirurgie a ARO a nabídne větší komfort jak pacientům, tak lékařům a ošetřujícímu personálu.

Předpokládalo se financování ze strany města ve výši 100 milionů korun a padesátimilionová dotace ministerstva zdravotnictví. Dotaci ministerstvo ale nepotvrdilo. Město přesto chce pavilon postavit, začít by se mohlo ještě letos.