Do konce měsíce začne fungovat ještě jedno kontaktní místo, takže z celkem sedmi plánovaných jich bude během listopadu v provozu už šest.

V pořadí čtvrtou a pátou služebnu otevřeli ve středu, a to na Základní škole v ulici Na Šumavě a v Kulturním domě v Kokoníně. Kontaktní místo v ulici Na Šumavě bude sloužit pro okrsek číslo 5, kterým je sídliště Šumava a Jablonecké Paseky. Služebna v Kokoníně pak patří šestému okrsku, kam spadají Kokonín a Vrkoslavice.

Šestou služebnu z celkových sedmi otevře městská policie ve středu 25. listopadu v Domě s pečovatelskou službou v ulici Palackého. Toto kontaktní místo bude patřit Mšenu a Břízkám, které společně tvoří druhý okrsek.

„Občané mohou svého okrskáře kontaktovat zcela stejně na všech kontaktních místech, a to vždy ve středu v době od patnácti do sedmnácti hodin. Strážníci městské policie budou na kontaktních místech k dispozici společně s policisty České republiky,“ konstatovala mluvčí jablonecké radnice Jana Fričová.

V provozu už jsou kromě dvou nových služeben také kontaktní místa pro Rýnovice a Lukášov (okrsek číslo 1) a pro Žižkův vrch (okrsek číslo 4).

„V centru města se zvláštní kontaktní místo zřizovat nebude, jelikož občané mohou za svými dvěma okrskáři zajít do budovy městské policie v Kamenné ulici,“ poznamenala Jana Fričová.

Bez služebny tak ještě nějakou dobu bude pouze okrsek číslo 3, pod který bude spadat oblast Proseče nad Nisou.