Menší flíček na vnitřní zdi kontejnerové školky v Rychnově způsobil na krátký čas místním učitelkám vrásky. „Včas jsme vše zachytily a všechno dobře dopadlo,“ zmínila ředitelka rychnovské školky Zuzana Křivancová.

Škodu na interiéru zaznamenaly učitelky v době jarních prázdnin. „Na střeše, v době kdy se oteplilo, byl jeden metr sněhu a spoji mezi kontejnery začalo zatékat,“ zmínil rychnovský starosta František Chlouba a dodal: „Ihned jsme informovali dodavatelskou firmu a ta během dne škody napravila.

Firma vyměnila izolaci a nad dvanáct pospojovaných kontejnerů, které slouží čtyřiceti dětem, nasadila sekundární střechu. „Což je jednoduše řečeno, střecha celistvá a bez spojů,“ vysvětlil František Chlouba.

Dětská nožka zůstala suchá

Jak řekla ředitelka školky, dětí se poškození interiéru nedotklo. „Prakticky jsme s kolegyněmi kontrolovaly strop. Rozhodně nešlo o to, že bychom na zem musely dávat kýble,“ podotkla Křivancová.

Zateplují tři budovy školy

Úpravy kontejnerové školky provedla firma na vlastní náklady, co však již musejí Rychnovští zaplatit sami a s pomocí peněz Evropské unie – operačního programu životního prostředí, je zateplení dvou budov základní školy a jedné budovy mateřské školy. Tato akce přijde celkem na šestnáct milionů korun. „Vlastní podíl města Rychnov jsou čtyři miliony korun,“ podotkl starosta.

Se zateplením začali v Rychnově již v červnu 2009. Finišovat by měli v srpnu tohoto roku. „Již v loni práce na zateplení se dotkly provozu školy minimálně. Výuku jsme nebyli nuceni zrušit vůbec, jen jsme přesouvali žáky do jiných tříd,“ zmínil starosta s tím, že v minulém roce stihli vyměnit okna na všech třech budovách.