Jedná se o Ripcurl Indoor Jib Mall. Závodníci nebudou soutěžit ani na přírodních překážkách, ani venku. Historicky poprvé převedou své jibbingové triky v indoorovém prostředí. Utkají se v nákupní galerii Plaza, a to v době plného předvánočního provozu.

„Překážky budou přímo u eskalátorů, sníh tam dovezeme z Tipsport areny. Bude speciálně upravený, aby příliš rychle neroztál,“ řekl za organizátory Vojtěch Pluhař. Cílem závodu je předvést lidem jibbing – jízdu na snowboardu přes extrémní umělé překážky, aniž by kvůli tomu museli přijít do hor.

Závodu se zúčastní asi 20 předních českých riderů, například Darek Bergmann, Roman Dlouhý, Roman Kuřil, David Čonka nebo Tomáš Tuzar. Přihlásili se i Poláci a Maďaři.

„Poperou o tučné ceny, mezi vítěze rozdělíme 50 000 korun,“ upřesnil Pluhař. Součástí soutěže bude i Happy hour, tedy hodinka nejlepších triků, ale i muzika a další zábava, kterou budou provázet DJ Rawal a Nironic.

Osmnáctiletý Pluhař organizuje extrémní závody v historických centrech měst a obchodních centrech již třetím rokem. V Jablonci uspořádal dvakrát bikerskou soutěž ve sjezdu. Jeho druhým projektem je Downmall, sjezdařský závod v libereckém nákupním centru Delta, při kterém také jezdci skáčí přes eskalátory. „I sjezd i jibbilng jsou atraktivní podívná, lidé to ale nevědí. Proto dělám závody tam, kam jich bývá hodně,“ vysvětlil.

Program 12. 12. 2009:

15:00 – zahájení akce, tréninkové a kvalifikační jízdy;

15:30 – hudba DJ;

15:00 – exhibice na downhill, trial kolech;

16:00 – taneční vystoupení;

19:00 – vystoupení hudební skupiny TAKT;

20:00 – finále akce;

21.00 – vyhlášení výsledků, začátek afterparty, DJ Rawal a Nironic.