„Celková částka se pohybuje v řádu milionů korun," vyčíslil náklady tanvaldský starosta Vladimír Vyhnálek.

Největší objem peněz v tomto roce investovali do dřívějšího Domu dětí a mládeže, který nyní nese název Středisko volného času Tanvald. „Budova prošla kompletní rekonstrukcí v hodnotě přes 10 milionů korun," sdělil Vyhnálek.

INVESTUJÍ ZA VLASTNÍ

Opravu vnější části hradili z dotace. Vnitřek objektu, včetně nového vybavení, už financovalo město z vlastních zdrojů. Náklady se přitom vyšplhaly k pěti milionům korun. „Naším cílem je, aby děti ve městě trávily svůj čas aktivně. I proto jsme schválili revitalizaci Městského sportovního stadionu na Výšině," upozornil starosta na další investiční akci, jenž se ovšem bude realizovat až v příštím roce.

V současné chvíli dělníci ještě dodělávají některé potřebné věci, ale slavnostnímu otevření 1. října v cestě nic nestojí. Kromě dětí tady najdou nově své zázemí i senioři.

PARKOVACÍ MÍSTA

Stejně jako v dalších městech, i Tanvald trápí nedostatek parkovacích míst na sídlištích. „Je to tragédie. U našeho paneláku je pouze malé parkoviště pro pár aut, takže, když přijede návštěva, musí auto zaparkovat na druhé straně sídliště," řekla Bohumila Danielová.

Zastupitelé proto vyslyšeli přání lidí a během léta vyrostla v ulici Větrná nová parkovací plocha. Z druhé strany paneláku navíc odstranili dvojici železobetonových pergol, které byly nevyhovující a pamatovaly vznik toho sídliště. Zároveň s tím řemeslníci opravili přístupy do jednotlivých vchodů paneláků a chodník mezi ulicemi Větrná a Vnitřní získal zámkovou dlažbu. Vše skoro za dva miliony korun.

Také další investice se týkaly sídliště na Výšině. V ulici Okružní dostalo dětské hřiště nové prvky, zastávku u sportovní haly zastřešili a myslelo se i na nejstarší občany sídliště. „V přilehlé zahradě mateřské školy a zdravotního střediska byly provedeny drobné terénní úpravy s vybudováním odpočinkové zóny pro naše seniory," upozornil starosta Vyhnálek. Seniorklub bude přitom předán do oficiálního užívání už ve čtvrtek.

Do konce tohoto roku navíc u místního koupaliště vznikne nový skatepark. Na něj byla získána dotace z Národního programu prevence kriminality.