Netradičnímu úkolu posloužil v pondělí odpoledne Máchův park v centru Jablonce. Pod záštitou náměstka Pavla Svobody zde Jablonecká rodina uspořádala hrátky s hudbou pro nejmladší a také nejmoudřejší obyvatele města.

Lektorské taktovky se přitom ujal místní Spolek přátel hudby. „Nesmírně mě těší zaštiťovat takovéto akce, které k sobě svedou malé i velké a společně se baví! Dnes ke zdaru navíc přispělo i počasí, za svitu slunečních paprsků bylo v parku opravdu příjemně," řekl Svoboda.

POSLOUCHALI I ZPÍVALI

Přes hodinu hudební zábavy si pro všechny připravila Bohumila Nitschová se svým synem Jakubem. Po představení netradičních hudebních nástrojů a jejich zvuků došlo i na zpívání, v tomto případě tradičních českých lidových písní.

Nejmenší účastníci dorazili do parku z Jablíčka. V tomto Centru pro rodinu aktuálně tráví své chvíle v rámci příměstského tábora, který zde v současnosti probíhá. „Akce se nám moc líbila. Potěšilo mě především to, že hudebníci dokázali naše malé děti nejen zaujmout a aktivně zapojit do dění, ale hlavně udržet po celou dobu jejich pozornost. To je opravdu na smeknutí pomyslného klobouku," zhodnotila pondělní program předsedkyně tohoto centra Martina Zemanová.

Kromě dětí ovšem do trávy usedli i senioři, kteří využili pozvánky městského Centra sociálních služeb. „Paní Nitschovou senioři dobře znají, takže jsme jim pozvánku na toto odpoledne cíleně posílali. Její kurzy muzikorelaxace měly ve všech klubech velký úspěch a byly hojně navštěvovány. Myslím, že pondělní setkání pro ně bylo příjemným zavzpomínáním na ně. Navíc celé akci přálo i počasí," zhodnotil akci Lukáš Frydrych, specialista pro volnočasové aktivity ve Spolkovém domě.