Sezóna letních open-air festivalů je v plném proudu. Ve čtvrtek odstartovala prologem warm–up pro nedočkavé Benátská noc, která je ve svém 18. ročníku největší rockovou akcí regionu s návštěvností zhruba patnáct tisíc lidí.

Zatímco kapely a interpreti na těchto festivalech baví publikum, návštěvníci mívají zpravidla velkou žízeň. K těm, kteří se starají o její uhašení, patří Libor Jadrný z obchodně-distribučního centra Plzeňského Prazdroje v Mnichově Hradišti.

Tento pivovar zásobuje Benátskou noc tradičním českým pivem Gambrinus už přes deset let a dlouhodobou spolupráci s pořadatelem Pavlem Mikezem si velmi pochvaluje.

„Loni jsme v maloskalském areálu vyčepovali asi šest set padesát hektolitrů piva a přitom počasí festivalu moc nepřálo. Letos to vypadá lépe a akce je navíc o den delší. Ale nebojte se, naši sládci včas navařili „gambáčku“ dostatek,“ říká Libor Jadrný. V předstihu navezli asi 750 hektolitrů a ve skladu mají ještě operativní zálohu.

Pro zvládnutí letošní žízně návštěvníků Benátské noci budou k dispozici dva velké pivní stany o rozměrech 10x15 metrů a několik menších stanů, celkem s 90 kohouty. Každý z nich umí za hodinu uchladit 250 velkých piv. O kvalitu piva a bezchybný provoz výčepů se postará tým technického servisu Plzeňského Prazdroje z Mnichova Hradiště.

A jaké pivo se bude na Benátské noci čepovat? Vedle tradičního světlého výčepního Gambrinusu to bude letos poprvé i vynikající a stále oblíbenější jedenáctka Gambrinus Excelent, která se od jiných jedenáctek liší použitím karamelového sladu a zejména unikátním způsobem chmelení.

„Gambrinus je typické české pivo, vařené podle tradiční receptury, výhradně ze tří základních surovin – vody, ječmenného sladu a chmele. Jeho chuť a kvalitu oceňují i poroty na řadě soutěží jak na domácí půdě, tak v zahraničí, například v dubnu si výčepní Gambrinus přivezl stříbrnou medaili ze soutěže World Beer Cup v Chicagu,“ objasňuje oblíbenost tohoto piva Jadrný.

Gambrinus se spojuje s českou rockovou scénou už dlouho, pouto je silné, proto na tak významné akci jako je Benátská noc zkrátka nemůže chybět.

Proto kromě piva se na festivalu objeví i oblíbené městečko zábavy G-City, kde se návštěvníci mohou pobavit na řadě atrakcí a přitom si zasoutěžit o oblečení či jiné dárky z kolekce Gambrinus.

„S Plzeňským Prazdrojem spolupracujeme již od začátků festivalu a jsme s jeho přístupem velmi spokojeni. Důležitou roli hraje také technické zázemí pro tyto akce, které má, dovoluji si tvrdit Gambrinus nejlepší mezi všemi pivovary,“ říká ke spolupráci hlavní organizátor festivalu Pavel Mikez.

Pivo v létě pochopitelně stoupá rychle do hlavy, proto na čepu nechybí ani vynikající nealkoholické pivo Birell, které už se stalo neodmyslitelnou součástí pivní nabídky podobných letních akcí.

Zároveň zde bude výrazně označený stánek, kde návštěvníci uvidí snadnou obsluhu služby Promile INFO, která pomocí SMS, wapu nebo internetu informuje především řidiče o orientační hladině zbytkového alkoholu v krvi.

Služba bude zdarma k vyzkoušení, řidiči se mohou otestovat na profesionálním alkotesteru, zda už se mohou bezpečně vydat na cestu domů nebo mají raději svěřit řízení střízlivému.