Většina dobrovolníků se do úklidu pustí během této soboty. Vzhledem k tomu, že v Jablonci se počet skupin neomezil pouze na jednu, ale bude jich hned několik, vyrazí čistit město už dnes.

Kolem přehrady už tradičně uklízí skupina žáků a učitelů speciální školy v ulici Josefa Hory. Stejně jako v předchozích letech se zapojují i obyvatelé sídliště Mšeno. „Sraz dobrovolníků je v sobotu v 9 hodin u Rybářské bašty," informovala Marie Maturová ze zdejšího Osadního výboru.

Klienti a pracovníci Domu Naděje se chystají uklízet okolí azylového domu v ulici Za plynárnou a okolí řeky Nisy také už dnes. „Není nám lhostejné, jak vypadá naše město a chceme tím pomoci zbourat mýty a předsudky," vyzvala dobrovolníky Zuzana Dohnalová z Naděje. Ke kampani se už o uplynulém víkendu připojili také vybraní odsouzení z Věznice Rýnovice.

Stejně jako v minulých letech, i tentokrát budou uklízet i pejskaři. Letos mají sraz v sobotu v 9 hodin u oštěpu před stadionem Střelnice a vydají se do okolí Turnovské ulice. Očisty se dočká také okolí rozhledny na Proseči, Prosečský hřeben, les za školkou v Tiché ulici nebo kolem bazénu a na dalších místech ve městě. Jestliže se chcete k této akci připojit, stačí navštívit webové stránky www.uklidmecesko.cz, kde je mapa lokalit, kde se bude uklízet, spolu s kontakty na organizátory.

Dobrovolníci by měli zároveň na magistrátu nahlásit místa, kde nechají pytle s uklizeným odpadem. Pokud tak neučiní, může se stát, že někde zůstanou sesbírané odpadky ležet a jejich práce tak bude zbytečná. „Pytle s odpadem dobrovolníci nechají na dohodnutém místě a my prostřednictvím pracovníků veřejně prospěšných prací zajistíme hned na začátku příštího týdne svoz," potvrzuje Nikola Horčíková z oddělení veřejné zeleně.