Těsně na druhém místě skončilo před rokem jablonecké kino Radnice v soutěži o českou premiéru snímku Alois Nebel. Slavnostní večer s červeným kobercem se nakonec konal v kině Pohoda v Jeseníku. Po roce má ale jablonecká Radnice další šanci. Před nedávnem se totiž rozběhla divácká soutěž o premiéru Cesty do lesa režiséra Tomáše Vorla. A v Jablonci věří, že napodruhé by to mohlo klapnout.„Myslím, že šanci rozhodně máme a doufáme, že letos to vyjde. Bylo by to skvělé. Pro vítězné kino půjde samozřejmě o velkou prestiž," konstatovala ředitelka jabloneckých kin Naďa Hetešová.

Princip soutěže o premiéru Cesty do lesa je stejný jako při loňském klání o Aloise Nebela. Stačí zavítat na web www.vyhrajpremieru.cz, kde naleznete seznam kin, pro které můžete rovnou hlasovat. Stačí si jen najít vybrané kino a do kolonky vepsat svůj e-mail, na který vám po chvíli přijde odkaz k dokončení hlasování. Ten pak jen rozkliknete a váš hlas se započte do soutěže. „Změna oproti loňsku je v tom, že z jedné e-mailové adresy je možné hlasovat pouze jednou. Hlas ale můžete poslat z každého ze svých mailů," říká Naďa Hetešová.

Ve hře je spousta zajímavých cen

Jabloneckým divákům může být motivací nejen zvýšení prestiže pro oblíbené místní kino, ale i ceny, které mohou díky zaslanému hlasu získat. Pokud totiž pošlete hlas právě Radnici, budete automaticky zařazeni do slosování o volné vstupenky na vámi vybraná představení. Jeden šťastlivec jich získá rovnou deset, desítka dalších vylosovaných pak vyhraje po dvou vstupenkách.

Hlasující mohou získat i další ceny, ale to už v rámci všech hlasujících pro všechna kina. Jeden výherce získá 4 tisíce korun, dva výherci 2 tisíce korun a tři výherci podepsaný plakát snímku, pozvánku na slavnostní premiéru a předplatné do jednoho z pražských kin. Další čtyři vylosované pak čeká sada DVD společností Aerofilms.

Uzávěrka hlasování je 31. srpna 2012 přesně ve 12 hodin. Všichni, kdo hlasovali pro vítězné kino, automaticky dostanou pozvánku na slavnostní premiéru, která se uskuteční 25. září. Potvrzení pozvánek ale bude probíhat pouze do vyčerpání počtu míst v sále.

O čem nový Vorlův snímek bude?

Diváci se v Cestě do lesa mohou těšit na Tomáše Hanáka, který si coby rezignovaný „ajťák" Honza Marák koupil chalupu na konci malé vesnice, kde se zabydlel se svou ženou Markétou (Bára Schlesinger), dcerou Anynou (Anna Linhartová) a synem Sayenem (Vojta Vovesný). A zatímco hlava rodiny pracuje v lese jako pomocný dělník, jeho žena se živí masážemi a alternativním léčením pacientů, kteří za ní dojíždí na chalupu. K tomu používá psychotropní rostliny a houby, což vede ke konfliktu se starousedlíky i s protidrogovou policií. Dcera navštěvuje přespolní ZDŠ, kde stále propadá, protože se toulá po lesích a učí se spíš z přírody.

Mezi starousedlíky patří zemědělná rodina Papošova, jejíž součástí je i syn Ludva jr. (Tomáš Vorel jr.), který bydlí sám jen se svým psem na hájence uprostřed lesa a po práci chodí střílet škodnou. A jedné noci se v lese potká s divoženkou Anynou, vegetariánkou…