Domov důchodců v Jabloneckých Pasekách se v pátek pochlubil výsledky třetí etapy rekonstrukce. Nově zrekonstruované pokoje si přijeli prohlédnout i úředníci z krajského úřadu a Pavel Petráček, člen rady kraje pro resort sociálních věcí a menšin.

„Dalším dvaceti klientům se zvýší úroveň bydlení, nově jsou vybudovány koupelny s WC, sprchou a umyvadlem na pokojích,“ uvedla Dagmar Křížová, ředitelka paseckého Domova důchodců.

Třetí etapa stála přibližně dva miliony korun, čímž se výše prostředků vložená dosud do rekonstrukcí zaokrouhlila na deset milionů. V rámci třetí etapy byly vybudovány vestavby do pokojů. Radní si prohlédl prázdné rekonstruované pokoje a nahlédl i do pokojů, které na vestavbu koupelen čekají.

I díky jeho slovům lze očekávat, že v únoru započnou práce na poslední etapě rekonstrukce. „Ta si vyžádá prostředky ve výši dva a půl milionu korun,“ upřesnila Křížová. V červnu by tak měly mít všechny pokoje moderní koupelny. „Rozdíl v komfortu je nebetyčný. I proto doufám, že se zde setkáme při ukončení i poslední etapy,“ sdělil Pavel Petráček, který si na mnoha pokojích se seniory popovídal o jejich spokojenosti s domovem.

„Starají se o nás dobře, jsme spokojení,“ pověděla radnímu i Marie Daníčková, jedna z obyvatelek Domova důchodců v Jabloneckých Pasekách. S Pavlem Petráčkem i zažertovala o ústředním topení.

Rekonstrukce i chod domova financuje krajský úřad z rozpočtu a investičního fondu.