„Malý ovál, který bude lemovat tři tenisové kurty na městském víceúčelovém sportovišti, by měl být vyasfaltovaný do 15. července," informoval starosta Rychnova u Jablonce nad Nisou František Chlouba.

Rychnovští se v této souvislosti snažili získat dotaci na další etapu rekonstrukce sportoviště, která by zahrnovala právě i in-line dráhu, jenže neuspěli, a tak nakonec potřebných 1,1 milionu korun zaplatí samo město.

Původně měl být okruh ještě delší, protože neměl lemovat jen tenisové kurty, ale celé sportoviště. V takovém případě by se ale cena zdvojnásobila a Rychnovští se proto rozhodli vybudovat zatím jen menší okruh.

„Do budoucna bychom samozřejmě rádi vyasfaltovali i velké kolečko," poznamenal starosta.

A z bruslařských plánů to stále není všechno. Ve strategickém plánu má totiž Rychnov ještě jednu in-line dráhu, a to mnohem delší, která by uspokojila i sportovně založené bruslaře.

„Moje představa je taková, že by dráha byla součástí lesoparku v příměstském blanském lese. Ta by byla dlouhá už skoro dva kilometry a byla by ideální pro lidi, kteří se chtějí vyřádit nebo shodit pár kil," konstatoval starosta.

Bruslařská trasa, která by vedla jižním směrem od nádraží, ale ještě ani není vyprojektovaná.

„Tohle je samozřejmě otázka budoucnosti. Navíc je bohužel fakt, že v této oblasti dotačních titulů bývá zdaleka nejvíc žádostí, takže peníze vždycky rychle mizí a je otázkou, zda se vůbec nějaké odpovídající výzvy v dalším období objeví," uzavřel František Chlouba.