Nezapomněli jste? My ne. Začátkem února soutěžili čtenáři severočeských Deníků o „zázračnou“ bílinskou kouli. Deset exemplářů se již podařilo předat všem deseti výhercům, kteří byli vylosováni z 312 soutěžících, kteří do uzávěrky soutěže poslali správné odpovědi na pět otázek, uveřejněných v pěti po sobě jdoucích vydáních Deníku.

To, že odpovědi přicházely i tři dny po uzávěrce soutěže, svědčí o tom, že téma „Třetihorní koule z Bíliny mají léčebné účinky“ vás opravdu chytlo.
Proto nás zajímalo, zda si výherci myslí, že až 20 milionů let stará směs markazitu a pyritu má skutečně léčebné účinky. Pro některé informace o koulích nebyla novinkou, znali je.

Chceme to zkusit!

„Slyšela jsem o nich už zhruba před čtyřmi lety a měla jsem možnost je i vidět. Zaujaly mne a dokonce jsme jednou vyrazili i s přítelem je najít. Tenkrát jsme ale nebyli úspěšní,“ vzpomíná Alena Tučímová z Klášterce nad Ohří.

Jana Bryndová z Litvínova, která se zajímá o neobvyklé úkazy, znala koule z dnes již neexistujícího televizního pořadu Detektor. „Také sbírám zkušenosti o léčbě drahými kameny. Věřím, že i bílinské koule mají léčivé účinky a mohou pomoci od bolesti. Máme doma několik minerálů z dolu Bílina. Je mezi nimi i markazit, který je také součástí bílinských koulí,“ sdělila výherkyně.

Co výherci od koule očekávají, je nabíledni. „Mám problémy se spánkem, dlouho trvá než usnu, ráno v 5 se vzbudím a pak třeba spím do 9. Zkusím to,“ má jasno o využití své výhry Jiří Tvaroh ze Smržovky.

„Koule není určená mně, ale mojí mamce. I ta soutěžila, ale kouli nevyhrála. Byla by ráda, kdyby jí podpořila imunitu a zlepšila náladu,“ řekl zase Liberečan Josef Soukup. Že na ni zapůsobí léčivé účinky koule, věří i maminka Veroniky Janouchové z České Lípy.

Marie Nápravníková z Hrdel na Litoměřicku má jasno: „Jsem přesvědčena, že když ji mám doma, budeme všichni v dobrém zdravotním stavu, vzhledem k jejímu působení v okruhu asi 20 metrů.“

Tak uvidíme! Deník se chystá všechny výherce zhruba po půl roce znovu oslovit, aby zjistil, jestli se těm, kterým byla koule určena, skutečně zdraví zlepšilo. A jejich příběhy samozřejmě přiblíží svým čtenářům.

Připomeňme, že…

…podle psychotroniků a léčitelů koule vydávají energii a ta u citlivých lidí může léčit různé neduhy. „Někteří jedinci už při převzetí koule do rukou pociťují mravenčení, horkost nebo mráz. Některým lidem odpomohly od bolestí hlavy, zad, páteře, kloubů, nespavosti a podobně,“ přiblížil v Deníku 3. února geolog Dolů Bílina Zdeněk Dvořák to, o čem se dočetl, ale hlavně o čem s lidmi s takovou zkušeností sám hovořil.

„Osobně si myslím, že vliv koulí je spíše otázkou vnitřní víry a přesvědčení. Máte–li ji doma, budou prý všichni méně nemocní,“ vysvětluje si.

Někteří si kouli ukládají do postele nebo pod ni. Někdo ji nosí u sebe v kapse nebo v koženém pytlíčku na krku. „Podle zkoušek psychoenergetiků nezáleží na velikosti koule, ani na tvaru – energetická síla těmito veličinami není ovlivněna,“ vyprávěl Zdeněk Dvořák.

Článek o bílinských koulích čtěte ZDE