Po dvou více méně hard coreových a crossoverových minifestivalech Crossover SickFest ve Bzí u Železného Brodu nachystalo pořádající sdružení třetí pokračování v duchu co největší variability.

Proto se v programu festivalu představují i další hudební styly. Z Prahy dorazivší osmičlenní Cruadalach zahrají svým folk metalem pro všechny pohanské duše, aby novopačtí Samhain v čele s charizmatickou zpěvačkou Veronikou Stříbrnou spustili na symfonicko metalovou strunu. Na své si mohou přijít fanoušci například finských Nightwish. Nu–metalově zabouří Aposepsis pocházející taktéž z hlavního města.

Tradicí se stala vyhledávací soutěž talentovaných kapel s názvem Local Hero. Vítězem se stala nadějná kapela All Friends Dead z Turnova.

Hvězdou třetího klání jsou ale olomoučtí Hazedecay hrající moderní metal s melodickým zpěvem. Členové kapely jsou zkušení muzikanti, kteří si prošli nejrůznějšími hudebními uskupeními, kde sbírali znalosti a inspiraci, včetně muzikálů Krysař a Hrabě Monte Christo.

Hazydecay mají na svém kontě tři dlouhohrající desky a stovky koncertů. V roce 2008 se stala jejich skladba Smash oficiální hymnou Mistrovství světa v kickboxu.
Třešničkou na dortu bude vystoupení skupiny F.A. King, která je defakto hudební podsložkou pořádajícího sdružení. Ale i tato kapela má za sebou první koncerty. A další ji čekají, například i v pražském klubu Kain.

Pořadatelé festivalu slibují i tombolu, když na výherce čekají nejen hudební nosiče, ale třeba i minisoudek piva od pivovaru Svijany.

Akce startuje v sobotu 1. října od 19 hodin, sokolovna je otevřena ale již dvě hodiny před začátkem akce. Po skončení koncertů následuje také již tradiční Afterparty, tedy rocková diskotéka.

Cena lístku v předprodeji 100,–, na místě 130,– korun.

19.00 hod. – 19.30 hod. Aposepsis
19.50 hod. – 20.20 hod. All Friends Dead
20.40 hod. – 21.20 hod. Samhain
21.40 hod. – 22.20 hod. F.A.King
22.40 hod. – 23.20 hod. Cruadalach
23.40 hod. – 00.25 hod. Hazydecay

Z Železného Brodu jedou do Bzí autobusy v 17.15 hod. a 19.15 hod.
Z Jablonce nad Nisou jedou busy v 18.10 hod.
Od 17 hod. otevřen výčep, bar i kuchyně.

PO SKONČENÍ AKCE AUTOBUS DO ŽELEZNÉHO BRODU JAKO VŽDY PŘISTAVEN! Jízdné dobrovolné!