"Chlapci si ten den krátili cestu kolem opuštěné kotelny, když z ruiny uslyšeli divné zvuky. Když vešli dovnitř našli na zemi muže, který bezvládně ležel v kaluži krve a nijak na ně nereagoval. Okamžitě k němu přivolali záchrannou službu. Využili také toho, že venku zahlédli kolemjdoucího, kterého požádali o pomoc," uvedla tisková mluvčí policie Ivana Baláková.

Mladíci komunikovali se zdravotníky a navigovali sanitku, která na místo přijela do několika minut. Pacienta v kritickém stavu převzal do péče lékař. Muže se podařilo zachránit a jeho zdravotní stav je nyní stabilizovaný.

"Oběma mladíkům v pátek 31. července osobně poděkovali za jejich pomoc zástupci vedení územního odboru v Semilech. Společná schůzka, na které byli i rodiče chlapců, se konala v příjemné atmosféře a chlapci od zástupců semilského územního odboru policie a také od poslance Parlamentu České republiky, pana Davida Pražáka, obdrželi praktické dárky. Velké poděkování patří samozřejmě i neznámému muži, který jim pomohl a jehož totožnost se nám vypátrat nepodařilo, protože z místa události po odjezdu sanity odešel," dodala Baláková.

Při prověřování pokusu sebevraždy policisté zjistili, že si šestatřicetiletý muž toho dne zakoupil v Semilech lahev alkoholu na kuráž a také nůž, kterým si pak podřezal obě zápěstí. Ještě téhož dne kontaktovala policisty jeho matka, která sebevražedné sklony syna znala a nemohla se mu delší dobu dovolat. Policie vyhlásila pátrací akci, ale chlapci muže našli dřív a tím mu zachránili život.