Vlak srazil na hlavní železniční trati z Prahy do Ústí nad Labem, člověka. Ten na místě zemřel, uvedla policejní mluvčí Alena Bartošová v poslední zářijový den. O den později, v první říjnový den, policejní mluvčí Dagmar Sochorová informovala o tragické smrti člověka na hlavní trati z Liberce do České Lípy. Na Ústecku zemřela žena, na Liberecku muž.

Shodou tragických okolností oba se narodili v roce 1978. Nebyla to jediná shoda. Oba ukončili svůj život pod koly vlaku dobrovolně. Tragická shoda je ještě unikátnější v tom, že oba sebevrazi k trati přijeli autem.

PRACKOVICKÝ PŘÍBĚH

V poslední zářijový den strojvůdce jel po čtvrté hodině odpolední se soupravou City Elefant osobního vlaku Os 6917 po železniční trati Ústí n. L. jih a Prackovice, když náhle na trať vstoupila žena. Postavila se před vlak a zkřížila ruce na prsou. Strojvedoucí sice začal ihned brzdit, ale marně. Vlak o váze 180 tun zastavil až po 291 metrech. Byla na místě mrtvá. „Žena stála za sloupem trakčního vedení, než vstoupila do kolejí. Na místě, kde čekala, po ní zůstalo několik nedopalků cigaret," uvedl k tragédii vrchní inspektor Miroslav Mareš ze SŽDC.

SMRT U KŘIŽAN

O den později policisté a drážní zaměstnanci vyšetřovali úmrtí muže na jednokolejné železniční trati u Křižan na Liberecku.

Tentokrát kolem půl šesté odpoledne jel po trati rychlík R 1169 do Liberce. Náhle se vynořil z křoví muž a stoupl si na koleje. Dva vozy rychlíku zastavily po intenzivním brzdění až po 221 metrech. Muž na místě zemřel.

Během uplynulého víkendu v České republice byly kromě těchto dvou případů na tratích sraženy další tři osoby. Kromě toho na výzvu železničářů o víkendu třikrát policisté hledali v kolejišti osobu, která tam neměla co dělat. Nejméně v jednom případě šlo o potenciálního sebevraha.