Obě společnosti totiž uzavřely exkluzivní smlouvu o spolupráci v oblasti vývoje, výroby a prodeje nanovlákenných materiálů. „Hodnota kontraktu převyšuje miliardu korun. Cílem spolupráce je uvést na trh nové nanovlákenné produkty v oblasti krytí akutních, chronických a chirurgických ran,“ informovala Eva Kijonková, která Elmarco mediálně zastupuje.

Firma HemCon se po podpisu smlouvy stala jedinou firmou, která může technologii nazvanou Nanospider globálně využívat v oblasti péče o rány.

Společně s Elmarcem by tak mohla z nanovláken vyvinout vícevrstvý obvazový materiál, který by měl spoustu výhod oproti běžným obvazům. „Nanovlákenný materiál totiž nabízí větší aktivní povrch pro navázání terapeutických látek a zvyšuje účinnost nových či již existujících výrobků,“ upřesnila Eva Kijonková.

Elmarco je jediným světovým výrobcem strojů pro průmyslovou produkci nanovláken. „Uvítali jsme skutečnost, že jsme jako exkluzivního partnera získali právě firmu HemCon. Ve spolupráci s touto firmou jsme našli důležitého obchodního partnera, se kterým máme již tříletou zkušenost, a můžeme úspěšně pokračovat ve vývoji nanovlákenných materiálů,“ uvedl jednatel a spolumajitel Ladislav Mareš.

Také HemCon spolupráci vítá. „Umožňuje nám totiž zavádění inovačních řešení v oblasti péče o rány. Právě díky revoluční technologii Nanospider budeme schopni vytvářet další řešení, která výrazně zlepší nejen výrobu, ale i úroveň péče, již budeme moci našim pacientům nabídnout,“ uvedl generální ředitel HemConu John Morgan.

Společnost Elmarco letos v Liberci otevřela jediné světové centrum pro výzkum, vývoj a výrobu nanovlákenných technologií. Technologii Nanospider Elmarco vyvinulo společně s Technickou univerzitou v Liberci.