Je tradicí, že v srpnu se uskutečňuje letní slavnost Eurion, která se nese hlavně v pohodové atmosféře. „Moc se na celý víkend těším," řekl smržovský starosta Marek Hotovec. Na všechny čeká zajímavý program, který v pátek odstartuje 23. ročník hudebního festivalu. Vystoupí zde kapely Vltava (více čtěte na str. 7), Biorchestr, Dunajská vlna, Houpací koně, Planety a První hoře. „Ač se jedná o alternativní hudbu, vždy tady najdu kapelu, která se zalíbí," dodal Hotovec.

Jednou z hlavních hvězd programu je právě kapela Vltava v čele s Robertem Nebřenským, která je známá hity jako Marx Engels Beatles nebo Hurá písničky! „Koncepce celého víkendu se od přesunu do lesoparku u Parkhotelu nemění. Pátek patří hlavně hudbě. Sobotní program potom celé rodině. Zabaví se nejmenší členové, ale zkrátka nepřijdou ani dospělí. Neděle je hlavně o Pivrncově jízdě veteránů," informovala Magda Rajtarová, vedoucí kulturního střediska.

Ondřej Brzobohatý

Pro všechny bude velkou událostí vystoupení Ondřeje Brzobohatého, které se podařilo ve Smržovce zajistit. Sám totiž známý hudebník absolvuje přes léto pouze minimum vystoupení. „V srpnu vystoupí pouze na Smržovce," pochlubila se Rajtarová. Brzobohatého se jim podařilo ulovit až na druhý pokus. Poprvé se pokoušeli přivést tuto hvězdu už loni.

„Vystoupení bude trvat zhruba hodinu. Zajímavostí je to, že si přiveze vlastní piáno," prozradila více vedoucí kulturního střediska.

V sobotu nebude chybět ani sport. Poběží se závod Smržovská 5. Kdo bude chtít vyzkoušet svou přesnost, má možnost si zkusit střeleckou soutěž z malorážné pušky vleže a soutěž Vystřel si ze svého starosty. Celý program ten den zakončí taneční veselení pod širým nebem se skupinou Hudba Tanvald. „Snad vyjde i počasí," přeje si stejně jako starosta i Magda Rajtarová.

Veteránská jízda

Ani tentokrát nebude chybět oblíbená jízda veteránu pod záštitou Petra Urbana. „Letošní jízdu nebude startovat žádná známá osobnost. Místo toho jsme se domluvili na tom, že ji zahájí syn Martina Petráska Martin, který má nemoc úbytku svalové hmoty," řekla Inka Urbanová, manželka známého smržovského kreslíře. Právě ona je autorkou textů k výstavě Andělé mezi námi, která probíhá na místním Zámečku.

Během celého víkendu můžete opět navštívit kostel sv. Archanděla Michaela. Díky sbírkám a nejrůznějším příspěvkům různých státních i nestátních organizací se podařilo vybudovat novou dřevěnou podlahu a zábradlí po celé délce chóru nebo také elektroinstalaci. V současnosti se sdružení snaží sehnat peníze na dokončení opukové podlahy. Komu se nebude chtít do lesoparku pěšky, může se na místo nechat dovést vláčkem na trase Lidické náměstí Komenského ulice Kostelní ulice a zpět.