Už v pátek propukne oblíbená letní slavnost ve Smržovce Eurion 2007. Bohatý program nabídne spoustu muziky, sportovní i výtvarné aktivity i potěchu pro oko.
Pořadatelé se tradičně zaměřili na celé rodiny, na své si tedy přijdou maminky, tátové a především děti. „Například na přání rodičů jsme tentokrát zařadili i výtvarný program, který se na Eurionu objeví poprvé,“ poznamenala za pořadatele Ivana Hujerová. V lesoparku u smržovského Parkhotelu si budou moci, po celé sobotní odpoledne, děti vyzkoušet různé výtvarné techniky, třeba ubrouskovou nebo pedig.
Sportuchtiví návštěvníci pak na stejném místě najdou outdoorový areál, v němž si mohou vyzkoušet lanolezení, zdolávání visuté lávky, chůzi na chůdách, zaskákat si na trampolíně i bungee trampolíně apod.
Zábavu ale objeví v Parkhotelu také třeba příznivci stříbrného plátna. Na sobotní večer, od 19 hodin, připravili pořadatelé promítání netypického filmu s názvem “…a bude hůř“, natočeného podle stejnojmenné knihy spisovatele Jana Pelce. „Bude to jedna z mála příležitostí, kde mohou lidé tento film vidět. Nepromítá se vůbec v kamenných kinech, pouze v letních, dále v různých restauracích nebo klubech,“ láká diváky Ivana Hujerová.

Opět se otevřou brány kostela

Již se stalo zvykem, že se při společenských akcích ve Smržovce otevře široké veřejnosti kostel sv. Archanděla Michaela, který prochází náročnou rekonstrukcí. Stejně tomu bude i v rámci Eurionu. Po celou sobotu jsou přichystány prohlídky pro veřejnost. „Lidé se budou moci prostřednictvím fotovýstavy seznámit nejen s historií, ale především s tím, jak postupují práce na jeho opravě,“ zve veřejnost Ivana Hujerová. Lidé také budou mít možnost finančními dary rekonstrukci podpořit.

Módní přehlídka překvapí

Bohatý sobotní program nabídne na smržovském náměstí T. G. Masaryka i obvyklou módní přehlídku v podání agentury M.U.K. Petra Models z Jablonce nad Nisou. Tentokrát však bude přece jen něčím trochu jiná. „Na přehlídce budou k vidění společenské šaty a pak také modely ze second handu. Viděli jsme něco podobného v Liberci, zaujalo nás to, a tak to vyzkoušíme,“ prozradila Ivana Hujerová.
Eurion 2007 potrvá od pátku 17. srpna do neděle 19. srpna. Zaplní všechny kouty Smržovky, část se odehraje i na střelnici na rozmezí Smržovky a Nové Vsi.