Tradiční slavnost Eurion jako každoročně přitáhla stovky návštěvníků. Přijeli do Smržovky nejenom z okolních měst a obcí, ale i ze vzdálenějších míst..

„Eurion pořádáme již pošestnácté a proběhl bez větších komplikací,“ sdělil starosta města Smržovky Marek Hotovec. K zábavě patří i dobré pití, a to občas lidi svede k nadměrnému hluku. „To ovšem k slavnostem patří, hluk po oslavách se objevuje každoročně,“ dodal Hotovec. Do ranních hodin lidem k poslechu i tanci hrála pod širým nebem kapela Kontakt.
Eurion naplnil i střelecký areál Loyd, kde si lidé mohli vyzkoušet střelbu z malorážné pušky v leže a nebo si vystřelit ze svého starosty. Lesopark u Parkhotelu nabízel horolezeckou stěnu, trampolínu, sedmimílové boty nebo výtvarný program. Hlavní dění se však odehrávalo na náměstí T. G. Masaryka. Nechyběla módní přehlídka nebo hudba. Na Lidickém náměstí si přišli na své milovníci aut. Mohli si prohlédnout i nejnovější modely Kaipanu. „Slavnosti navštěvuji rád. Především mě zajímá Kaipan, vlastnit ho, je můj sen,“ řekl návštěvník Eurionu Jaroslav Cejnar.