Euroregion Tour se konal v Jablonci nad Nisou poprvé v roce 2001 se záměrem podpořit cestovní ruch v regionu a ukázat potenciál, který Trojzemí má. „Cíl akce zůstává, nicméně za těch více než dvacet let se formy prezentace hodně změnily. Formát veletrhů už není tak oblíbený, lidé si hledají informace na internetu z pohodlí domova nebo třeba v kanceláři během pracovního dne. Jedna z možností, jak oslovit návštěvníky naživo, je nabídnout jim zážitek přímo na místě, vtáhnout je do dění. Proto letošní ročník obsahuje atraktivnější program a charakterem akce se chceme přiblížit spíše festivalu,” uvedl za pořadatele Petr Vobořil, ředitel příspěvkové organizace Kultura Jablonec.

Nejen tipy na výlety, ale i biketrial show mistra světa

Vystoupí například liberecko-jablonecká hudební skupina Superhero Killers. „Na koncert platí festivalová vstupenka, stejně jako na všechny akce, které jsou na programu,” upozornil Vobořil. Dalším tipem je třeba biketrial show mistra světa Martina Šimůnka nebo profesionální vystoupení špiček českého parkouru. Pořadatelé uchystali – taktéž v ceně vstupného – i sérii besed se zajímavými hosty.

Pestrá bude nabídka výletních cílů. Z hlediska turistiky je předností Libereckého kraje snadná dostupnost Německa či Polska. Například u německo-polské hranice, zhruba 100 kilometrů od Jablonce, se nachází Tajemný svět Turisede, jehož návštěvu ocení především děti. Tento přírodní zábavní park, který láká i na netradiční ubytování v domě na stromě, se představí na svém stánku právě v jabloneckém Eurocentru a voucher na využití jeho služeb pro celou rodinu je hlavní návštěvnickou cenou festivalu.

Podívejte se, jak vypadal veletrh loňský rok:

Euroregion Tour 2022 v Jablonci nad Nisou.
Jablonecké infocentrum žije, přijďte si vybrat dovolenou a koupit něco na zub

„Liberecký kraj nemá jen úžasné památky a mistry nejrůznějších řemesel, ale také nejrůznější gastronomické lahůdky, se kterými se můžete seznámit právě na festivalu. A to, že ochutnáte i lahůdky od našich sousedů za hranicemi, je také velkým lákadlem,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Festivalové vstupenky lze nejlevněji pořídit v předprodeji na recepci Eurocentra nebo na webu www.kulturajablonec.cz, kde naleznete i doprovodný program.