Lidé zde nenajdou pouze holandskou specialitu masovou pochoutku Frikandelo, ale také klasická česká jídla. V nabídce je až 12 jídel denně. Pojem FastFood znamená rychlé samoobslužné občerstvení.
„Chtěli jsme přijít s nějakou novinkou, kterou Jablonecko postrádá. Výhodu vidím v tom, že holandská jídla zde nejsou obvyklá,“ řekl majitel FastFoodu Klaas Feiken.
V zimních měsících zde návštěvníci naleznou i další holandské pochoutky. Pro zahřátí bude připravena krémová polévka Snert nebo typicky holandské jídlo Boerenkool, což je speciální zelenina s brambory.
FastFood se nachází v prostorách bývalého Blaníku v Lučanech. Jen rekonstrukce spodních částí, kde se občerstvení nachází, stála majitele téměř pět milionů korun. Do budoucna plánují zřídit restauraci a vinárnu.
Chátrající budova tak dostala nový velmi pestrý vzhled a dokonce i novou kulturu. Se zřízením FastFoodu souhlasil i starosta Lučan nad Nisou Ladislav Pivrnec.
Snad každému městu nechybí rychlé občerstvení, ale to holandské je na Jablonecku jen jedno. „Chceme také vyzkoušet, jak Češi přijmou holandskou stravu, a zda o ní bude zájem,“ prozradil Klaas Feiken s tím, že zde zaznamenal návštěvníky, kteří nejsou místní.
„Jsme velice spokojeni, přijeli jsme náhodou. Až zde se dozvídám o holandské specialitě. Také ohromnou výhodu vidím v tom, že FastFoody jsou otevřeny od časných ranních hodin,“ řekla návštěvnice Drahomíra Fischerová, která přijela ze Stráže pod Ralskem.