Eddie Stoilow, UDG, Mydy Rabycad, Vladimír 518 spolu s The Rocket Dogs, ale i místní kapely. To je pouze krátký výčet toho, na co se mohou návštěvníci JBC Festu těšit.

Poprvé se brány nového hudebního festivalu otevřou na začátku srpna. Jablonecká přehrada, přesněji poloostrov Tajvan, bude hostit dvoudenní podnik 5. a 6. srpna. „Po JBC 4X Revelations nebyl vůbec čas odpočívat. Naplno jsme se pustili do organizace zbývajících věcí pro hudební festival," řekl Tomáš Slavík, který je jedním z hlavních motorů obou akcí. Sám doufá, že festival bude mít u veřejnosti podobný úspěch jako závod světové série ve fourcrosse. Ten letos opět trhl rekord a na Dobrou Vodu zavítalo přes deset tisíc fanoušků.

DVA DNY ZÁBAVY

Hlavním cílem je přitom vytvořit festival, který lidé budou brát jako svůj, bude mít v Jablonci tradici a všichni se na něj budou každý rok těšit. „Snad se nám to podaří. Uděláme pro to maximum," dodal Slavík.

Kromě dobré muziky nebude chybět ani pestrý doprovodný program. Jednu perličku navíc budou moci zhlédnout návštěvníci přehrady zdarma. Nad jabloneckou přehradou se totiž uskuteční jedinečné akrobatické představení Martina Šonky, který je pilotem světové série Red Bull Air Race, mistrem Evropy a vicemistrem světa v letecké akrobacii kategorie unlimited freestyle. „Chceme potěšit všechny Jablonečáky," prozradila Hedvika Mikešová, jež je dalším členem organizačního týmu.

SPECIÁLNÍ VYSTOUPENÍ

Tím hlavním ovšem bude hudba a podle programu je skutečně z čeho vybírat. Od punku, rocku, electroswingu až po hip hop. Navíc kapela Pipes and Pints ohlásila na konec festivalové sezony pauzu na dobu neurčitou. Budete tak mít jednu z posledních možností užít si jejich vystoupení předtím, než zmizí ze scény.

Díky jablonecké soutěži Stárplej, která vyvrcholila v červnu v klubu Na Rampě, dostanou příležitost zahrát si na JBC Festu i The Booom. Lístky na tuto akci jsou stále k dispozici a čerstvé novinky najdete na facebooku festivalu.