Dívky se předvedly ve společenských šatech světoznámého návrháře Philippa Pleina a také v tolik oblíbené disciplíně jakou je módní přehlídka v plavkách. Diváky však dokázaly okouzlit nejen svou krásou, ale i vnitřními hodnotami, které představily při osobním rozhovoru.

Titul nejkrásnější dívky pro tento rok Miss Czech Republic 2022 získala Krystyna Pyszková, která bude naši zemi reprezentovat na světové soutěži Miss World 2022. Na pomyslné druhé příčce se pak umístila čtyři další děvčata s tituly nesoucími názvy jejich světových soutěží. Kristýna Malířová Miss Supranational 2022, Mariana Bečková Miss Grand 2022, Adéla Maděryčová Miss International 2022 a Karolína Syroťuková Miss Intercontinental 2022. Mezi dekorujícími se objevila i aktuální vítězka Miss Supranational 2022 Chanique Rabe z Namibie.

Vítězka finále Miss Czech republic získá korunky královny krásy, která vznikla v jablonecké společnosti Šenýr Bijoux.
Korunka pro Miss září jak třpytivé kapky rosy. Nová ozdoba je opět z Jablonce

Korunka vyrobena týmem ŠENÝR Bijoux a nazvaná Třpytivé kapky rosy navazuje na předešlé ročníky a opět je z kolekce Zahrady kněžny Libuše.

„I nová korunka je pro mě symbolem výjimečné české ženy z naší historie kněžny Libuše, která je dívkám inspirací. Stejně jako letošní vítězky byla jistě sličná, nechyběla jí bojovnost, odhodlání ani láska a něha, pečovala o jiné lidi jako se právě zvolené královny krásy věnují celosvětově svým charitativním projektům.“ uvedla majitelka ŠENÝR Bijoux Olga Kopalová Rynešová.