Dále lidé v objektu z kamene, kovu a dřeva naleznou obchod s levnými knihami a cestovní kancelář. Prodej v centru města si pochvalují i obchodníci. „Za dopoledne jsme rozdali dvacet katalogů. K návštěvnosti jistě přispívá i zvědavost lidí. Navíc cestovní kancelář jako jediná má v Jablonci pobočku, ostatní jsou autorizovaní prodejci,“ uvedla vedoucí pobočky cestovní kanceláře Firo–tour a. s. Irena Sýkorová.
Týden po kolaudaci polyfunkčního domu, která úspěšně proběhla 30. října, vysázela investorská firma slíbenou zeleň. „V horní části jsou vysazeny tři javory a ve spodní části je pět sakur,“ podotkl Michal Savruk. Dále firma zatravní i další plochy před trafostanicí a na střeše domu. „Zatravňování bylo z důvodu klimatických podmínek pozastaveno. Travnaté plochy budou jak na střeše, tak za objektem na jaře příštího roku,“ podotkl Faltejsek. Podmínkou města bylo také to, že investor po kolaudaci odkoupí pozemek, na kterém objekt vyrostl. Tak by se mělo stát během několika příštích dnů.
Po intenzivní sedmiměsíční práci je objekt s občanskou vybaveností hotov. Náklady na jeho výstavbu nepřesáhly 15 milionů korun. Do konce roku poběží drobné dokončovací práce. „Musí se například zaclonit trafostanice, dodělat střešní klimatizace nebo dřevěné žaluzie,“ řekl architekt.
Nabídková studie vznikla v létě 2004. Město a odbor životního prostředí se zástavbou souhlasily, protože kdysi nedaleko kostela se vyskytovaly podobné obchůdky.