Protože lze předpokládat, že ze strany některých neukázněných fanoušků může dojít k narušení veřejného pořádku, vyhodnotili policisté toto fotbalové utkání jako vysoce rizikové. Policejní síly proto budou dohlížet a monitorovat dění před zahájením mezinárodního fotbalového utkání, v jeho průběhu i po jeho skončení.

"Na dopravní obslužnost, ale i na zajištění veřejného pořádku budou dohlížet policisté z dopravní a pořádkové služby Územního odboru Jablonec nad Nisou, ale také jednotky z Krajského ředitelství policie Libereckého kraje a jednotky z jiných krajských ředitelství. Situaci budou monitorovat kriminalisté, připraveni budou psovodi či členové antikonfliktního týmu," upřesnila tisková mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Pokud dojde k vážnému narušení veřejného pořádku budou připraveni policisté krajské pořádkové jednotky nejen z Libereckého kraje, ale také ze Středočeského a Pardubického. Na veřejný pořádek bude také dohlížet Městská policie Jablonec nad Nisou a na stadionu bude v hojném počtu zastoupena pořadatelská služba.

Ilustrační foto
Špitály prosí o pomoc dobrovolníky, lékaři prorokují větší zahlcení nemocnic

Kromě policejních sil bude situaci v okolí stadionu sledovat i speciální mobilní monitorovací vůz, díky kterému bude možné včas reagovat na jakékoliv situace, u kterých bude zásah potřeba.

"Žádáme všechny návštěvníky uvedeného utkání, kteří do místa jeho konání přijedou motorovými vozidly, aby s nimi parkovali na místech k tomu určených a respektovali dopravní značení o zákazech stání i zastavení a zároveň, aby respektovali pokyny policistů," řekla Šrýtrová.

Policie také upozorňuje všechny občany na dočasnou úpravu dopravního značení v ulicích Vrkoslavická a U Stadionu, která budou platit již před zahájením samotného utkání, v jeho průběhu i bezprostředně po jeho ukončení. "Z důvodu zajištění nerušeného průběhu celé akce žádáme všechny občany, kterých se tato opatření dotknou, aby je respektovali a dbali pokynů členů pořadatelské služby, kteří budou na místech přítomni," uzavřela Šrýtrová.