Utkání mezi celky FK Jablonec a FC Slovan Liberec začíná v neděli 26. září v 16 hodin. Kromě sportovců a fanoušků bude připravena také policie. "Vzhledem k tomu, že fotbalové utkání bylo policisty vyhodnoceno jako rizikové, budou potřebné policejní síly dohlížet a monitorovat dění jak před zahájením utkání, v jeho průběhu, tak i po jeho ukončení. Jsme připraveni chránit bezpečnost a veřejný pořádek," ujistil policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Na dopravu a zajištění veřejného pořádku budou dohlížet policisté z dopravní a pořádkové služby Územního odboru Jablonec nad Nisou, ale také jednotky z Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. "Situaci budou monitorovat kriminalisté, připraveni budou psovodi či členové antikonfliktního týmu. V případě vážného narušení veřejného pořádku budou připraveni také policisté pořádkových jednotek," upozornil mluvčí Robovský. 

Občané by se měli připravit na dočasnou změnu dopravního značení v ulicích Vrkoslavická a U Stadionu před, v průběhu i po skončení rizikového utkání.