Z Jablonce do Prahy vyrazilo po poledni deset autobusů. Přibližně pět set fanoušků místního fotbalového klubu vyrazilo podpořit Jablonec do souboje s pražskou Spartou.
Všichni věřili, že Jozef Weber a spol. vybojují trofej Českého poháru a znásobí tak euforii, která mezi fanoušky zavládla po pojištění postupu do prvního kola poháru UEFA. „Jablonec může jen překvapit, ale přál bych Jožkovi pohár,“ říkal nejmenovaný fanoušek.
Fanoušci se na srazu u stadiónu na Střelnici chovali spořádaně a nedopustili se žádného většího incidentu. Přítomní policisté jen přihlíželi a byli připraveni povolat při prvotních problémech posily. „Policie nakonec zajistila jen plynulost dopravy při odjezdu autobusů,“ uvedla Ludmila Knopová, mluvčí jabloneckých policistů.
Po cestě již problémy nastaly. V jednom z autobusů fanoušci rozbili přední sklo. „Ale myslím, že dojeli a fandí s námi. Co se stalo přesně, nevím,“ telefonoval Jiří Endler, sportovní redaktor jabloneckého Deníku. Podle jeho slov byli do poločasu slyšet hlavně jablonečtí fanoušci. Nadšení vybuchlo v šesté minutě, kdy skóroval Svátek, naopak zchladlo po závěrečném hvizdu. Konec. 2:1 pro Spartu.