V noci ze středy na čtvrtek 4. května se příslušníci policie vrátili do kanceláří na fotbalovém stadionu na Střelnici v Jablonci nad Nisou. Pokračovali tam ve vyšetřování aktuální kauzy s Miroslavem Peltou. "K činnosti policie se nemohu vyjádřit, ani nemohu komentovat, zda něco odnesli či ne," uvedl Štěpán Hanuš tiskový mluvčí fotbalového klubu.

Nyní se však policie v objektu nenachází a zapečetěné kanceláře byly znovu zpřístupněny. "Nyní jsou kanceláře již zpřístupněny a my pracujeme v klasickém režimu," potvrdil Štěpán Hanuš.

Miroslav Pelta hraje v jabloneckém fotbale klíčovou roli, je totiž majitelem klubu FK Jablonec. Výsledky případu by tak mohly mít fatální dopad právě na jablonecký fotbal. "Zatím je velice předčasné mluvit o závěrech. Musíme počkat, jak se případ vyvine. Nyní je těžké říct, jaký to bude mít dopad. Všichni nyní pracujeme s pouhými spekulacemi," sdělil Štěpán Hanuš.

V tuto chvíli probíhají v jabloneckém fotbalovém klubu přípravy na sobotní významný zápas, který by neměl být středeční událostí nijak narušen. Dle tiskového mluvčího jsou hráči od všeho odříznutí a plně se věnují trénování.