Kluci tvoří základ žákovských týmů stejného klubu, ale besedu se zájmem sledovala i děvčata. Sestavu A týmu tvořili: asistent trenéra Jozef Weber, brankář Michal Špit, kapitán Petr Pavlík a v současnosti nejlepší Jablonečan dle hodnocení deníku Sport Pavel Drsek.

Po chvilce váhání se fotbalové naděje osmělily a otázky dávaly hráčům přímo na tělo. Špit se poprvé postavil do branky až v jedenácti letech, když předtím absolvoval všeobecnou sportovní přípravu. Pavlík s Drskem začínali shodně v šesti letech jen s tím rozdílem, že Drska přivedl k fotbalu otec a malého Péťu Pavlíka maminka.

V besedě, kterou řídil zástupce ředitelky školy Michal Polman, se dozvěděli účastníci i jakou hudbu poslouchá v přehrávači MP3 Pavel Drsek, a že o hudbu se v šatně stará Anes Haurdič, ale nenechá se poslouchat.

Všem klukům svorně připomněli, že je důležité nejen hrát dobře fotbal, ale i se dobře učit. Jako příklad uvedli Jiřího Krejčího, který při vrcholovém fotbale studuje vysokou školu.

Všichni hráči včetně asistenta trenéra Webera si pochvalovali, jak se jim v tabulce pěkně svrchu kouká na Slavii či Spartu, ale i na Liberec. Otázky směřovaly i k utkání BAUMITU v Teplicích, které pravděpodobně rozhodne o podzimním mistru ligy. Stoper Drsek ujistil, že bude po zranění už trenérům k dispozici.

Akci zakončila autogramiáda zúčastněných a předání plakátů jabloneckého ligového týmu.