„Peníze půjdou na obnovu zdravotnické techniky jednotky intenzivní péče (JIP) pediatrického oddělení. Například na infuzní pumpy, inhalátory nebo čističky vzduchu,“ informoval primář pediatrického oddělení Pavel Šochman.

Chtějí pro děti nelepší vybavení

V nemocnici dále potřebují na JIP nahradit resuscitační lůžko. „To současné je zastaralé, proto bychom potřebovali nové. Chceme pro dětské pacienty jen to nejlepší,“ doplnil Šochman.

Resuscitační lůžko se používá pro pacienty po operacích, v bezvědomí či pacienty upoutané na lůžko. „Cena jednoho lůžka se pohybuje okolo padesáti tisíc korun,“ doplnila mluvčí jablonecké nemocnice Petra Krajinová.

Na resuscitační lůžko přispívají i lidé

Na nákup tohoto lůžka přispívají nyní také lidé, kteří si dají svařák z Domu vína, a to z každého svařáku pětikorunou.

Akce Domu vína byla zahájena před Vánocemi a pokračovat bude po celé zimní období. „Do třetí adventní neděle se podařilo vybrat již šest tisíc korun. Pokud se nepodaří tímto způsobem na lůžko vybrat plná částka, pomohou na nákup právě peníze od jabloneckých fotbalistů,“ doplnila Petra Krajinová.

Peníze fotbalisté poskytli z vlastních kapes. „Jsme rádi, že můžeme pomoci dobré věci,“ uvedl technický ředitel FK Baumit Jablonec Vladislav Kavan, který osobně s kapitánem mužstva Petrem Pavlíkem a hráči Tomášem Čížkem a Petrem Zábojníkem předali šek v hodnotě padesáti tisíc korun.

V loňském roce též FK Baumit Jablonec předal před Vánocemi nemocnici peníze. Minulý rok však o třicet tisíc méně než letos. „Za nemocnici mohu říci, že jsme velice rádi, že v péči o děti nezůstáváme sami,“ uzavřel úterní předání šeku, které se uskutečnilo v prostorách nemocnice, její náměstek Milan Trpišovský.