Mezi Tanvaldem a Harrachovem jezdily zvláštní vlaky, zájemci mohli shlédnout ukázku historické bitvy z konce druhé světové války. Na nádraží v Kořenově byly připraveny borůvkové hody. Návštěvníci si mohli smlsnout na borůvkových knedlících, koláčích, koblížcích, pivu, svařeném i normálním víně, borůvkovici, zmrzlině a mnohém dalším.

V Kořenově bylo možné navštívit Muzeum ozubnicové dráhy, svézt vláčkem Důlní železnice či historickým autobusem na Jizerku nebo do Příchovic. Ozubnicová lokomotiva T426.003 se přednedávnem vrátila z generální opravy a sebou si přivezla nemalý dluh.

Rekonstrukci lokomotivy sice podpořilo Ministerstvo pro místní rozvoj, část peněz šla ze zdrojů železniční společnosti, další část si musela půjčit a část peněz se rozhodli získat prostřednictvím crowdfundingové kampaně na portálu Hithit. Mnoho zájemců chce přispět na opravu ozubnicové lokomotivy T426.003 přímo, a proto se společnost rozhodla zřídit transparentní účet, kam mohou zájemci přispívat na opravu této výjimečné technické památky. Číslo účtu je 250 184 3160 / 2010. Více informací na webu zubacka.cz.