Palace Plus a Muzeum skla a bižuterie jsou v Jablonci dvě nejznámější místa, která Jablonečané dobře znají a kam vodí turisty, aby viděli, že Jablonec se nazývá městem skla a bižuterie zcela oprávněně. O víkendu se podařilo nasměrovat alespoň některé rodiny, aby putovaly po Jablonecké stezce a tak nejeden z návštěvníků zašel i do méně známých podniků, které běžně míjí.

Soutěživé a hravé děti sbíraly na hrací kartě razítka jednotlivých míst. Když jich nasbíraly alespoň pět, dostaly malou odměnu. To však byla jen závěrečná malá tečka za celým putováním. V každých otevřených dveřích totiž panovala přátelská, někde i trochu vánoční atmosféra.

judo camp v Jablonci
Polská olympionička učila judisty v Jablonci nové techniky

Děti si mohly vyrábět drobné dárkové předměty jako korálkové náramky, hvězdičky, malované zvonečky, andělíčky nebo skleněné hrníčky. Muzeum skla a bižuterie bylo otevřeno zdarma po v sobotu i v neděli od 9 do 18 hodin, a kromě obvyklých prohlídek čeká návštěvníky tvůrčí dílna s výrobou vánočních ozdob z perliček nebo pískování sklenic, které si mohli naplnit horkým nápojem.