Oproti předchozím turné, které převážně promovaly desku Evolucie, je to aktuální menší doslova nabušené největšími hity kapely a že jich není málo.

Lucie začala pěkně zostra písní Oheň, který svým textem „Už se nechcem nikdy vracet, tam kde nám bylo mizerně,“ připomíná časy před Sametovou revolucí. Právě David Koller, který ji zpívá, je velkým odpůrcem socialismu a totality. V minulosti například vytvořil web, jenž mladší generaci připomíná zločiny komunistů.

Kapela pokračovala svižnými hity jako Vona říká jo nebo Pohyby. Zvolnila pak temnějšími kusy jako Lucie - L'aura, kde Robert Kodym zavzpomínal, jak jim tehdy Ivan Král přivezl z Ameriky časopis, ve kterém byl na titulní straně Kurt Cobain, který spáchal sebevraždu. Právě poté vznikla L'aura.

Jan Bílý je frontmanem tří kapel, na září chystá velkorysou připomínku nedožitých 90. narozenin Waldemara Matušky v někdejším areálu Libereckých výstavních trhů.
Co Walda hrával jako country, hrajeme jako country, říká organizátor koncertu

Nesměli chybět kusy hitovky jako Šťasnej chlap, Sen, Panic, Lucie, Amerika a Šrouby do hlavy, kterou David Koller uvedl slovy: „Víte, která naše píseň je nejstarší? Dalo by se říci taková kantiléna.“

Na koncert na Malé Skále také vycházelo zásadní výročí Lucie, kdy před 28 let 5. srpna předskakovala The Rolling Stones. „Snad si nás ještě někdy vyberou jako svoji předkapelu. Bylo nám ctí,“ vyjádřil svou touhu Kodym.

Lucie se rozloučila přídavky Chci zase v tobě spát a Černí andělé. Z nichž první otextoval Oskar Petr, který v květnu oslavil kulaté jubileum sedmdesát let. David Koller prozradil, že ho plánují s kapela pozvat na společné turné.

59. výroční sraz Mercedes-Benz klubu Česká Republika proběhl v Liberci.
FOTO, VIDEO: Mercedesy dorazily pod Ještěd. Přehlídka vozů potrvá do neděle

Skupina je ve skvělé formě a vyzařuje z ní čirá radost z hraní. Setlist, který aktuálně hraje na turné Chci zas…, si užijí fanoušci pod širým nebem ještě třikrát – 26. srpna v amfiteátru v Buchlovicích, 27. srpna v letním kině v Žatci a 2. září v amfiteátru ve Strakonicích.