Dlouho připravovaná přestavba pasáže začala v březnu 2022 demolicí objektů, které už byly v havarijním stavu. Poté začala realizace nové přístavby v podobném rozsahu a dispozici jako byla stavba původní. „Jednopodlažní objekt umožňuje průchod z ulice Antonína Dvořáka směrem k Mariánskému náměstí. Režim, ve kterém bude průchod fungovat, ještě bude nastaven,“ řekla tisková mluvčí Turnova Marcela Jandová.

Budoucí podoba pasáže.
FOTO: V Turnově začali se stavbou Zlatnické pasáže, vyjde na 15 milionů korun

V přízemí pasáže jsou tři dílny a galerie, která je chodbou se schodištěm propojena s horním patrem, kde se nachází velkorysý výstavní prostor a venkovní terasa. V přízemí je umístěno ještě sociální zařízení, kolárna a technická místnost. „Celý průchod zakončený schodištěm je nově vydlážděn, do budoucna by mohlo dláždění pokračovat až k Markově ulici,“ doplnila Jandová.

Budoucí podoba pasáže.
Zlatnická pasáž znovu ožije, Turnov shání řemeslníky a drobné výrobce

Dodavatelem celé přestavby byla společnost čekro CZ, náklady projektu dosáhly necelých 19 milionů korun. „Přestavba v současné době prochází kolaudačním řízením. Po kolaudaci bude možné „zabydlet“ dílny s obchody, prostory už své nájemce mají,“ uzavřela tisková mluvčí města. Slavnostní otevření je plánováno na jarní měsíce 2023. O něco dříve by prostor mohl být zprůchodněn.