Výška stromu byla upravená na 10,5 metru, zdobit jej pracovníci technických služeb budou v úterý 23. listopadu. Rozsvícení vánočního stromu před jabloneckou radnicí, tradiční zahájení adventu, se letos chystá na neděli 28. listopadu.

Jeho podobu ovlivní aktuální epidemiologická opatření. Samotné rozsvícení stromu bude mít podobnou dramaturgii jako v předchozích letech – časováno je na 17 hodin a odpočítávání se ujme primátor města Jiří Čeřovský. Předcházet mu bude hudební vystoupení dětského pěveckého sboru Iuventus, gaude!, Gospel Yetu pak program zakončí. O duchovní slovo se postará Roman Hampacher.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí Míru v Jablonci nad Nisou
V Jablonci rozsvítí vánoční strom mezi koridory. Tradiční akce uzavře centrum

Návštěvníci však musejí počítat s omezeními, podobně jako třeba při velkých fotbalových zápasech. „Chystáme program naživo, ale to s sebou bohužel přinese i nezbytná opatření, která se hromadných akcí týkají. Příchozí před vstupem na Mírové náměstí projdou kontrolou. S největší pravděpodobností bude povinný respirátor, s výjimkou nejmenších dětí, a u osob nad 12 let bude nutné doložit očkování nebo prodělání onemocnění covid-19. Podmínky vstupu budeme samozřejmě sledovat a aktualizovat,“ upřesnil ředitel městské společnosti Kultura Jablonec Petr Vobořil. Rozsvícení stromu proběhne i v online prostředí, video bude možné sledovat na webu města.