Závodilo se v mnoha kategoriích, třeba tatínek s kočárkem, maminka s kočárkem, děti odrážedlo, koloběžka, kolo. Proběhl i doprovodný program, stánkový prodej, dílničky a malování na obličej, tombola. O hudební a řečnickou zábavu se postarala známá dvojice DJ Kubesh a Petrajs MC.

Závody kočárků jsou zábavně-sportovní akce pro rodiny s dětmi, kdy se vždy v jeden určitý den v roce po celé ČR sejdou stovky rodin s kočárky a užijí si kočárkové závody na 100 kroků ve sportovní chůzi. Tradičně se do akce zapojuje několik desítek měst ČR a také Slovensko.

Cílem akce je motivovat maminky na mateřské k pravidelnému pohybu a sportu, ukázat, že sportovat lze i s kočárkem, že kočárek není překážkou, a že pravidelné sportovní aktivity maminek probouzí u dětí od raného dětství přirozený vztah ke sportu. Závody mají také dobročinný charakter. Z každého místa závodů se totiž díky vybranému startovnému podpoří jednotliví zdravotně handicapovaní jedinci, anebo různé nadace, neziskové organizace či novorozenecká oddělení nemocnic.