Fotoklub Balvan ve spolupráci s jabloneckou Asociací rodičů a přátel zdravotně postižených dětí připravil prodejní dernisáž nyní probíhající výstavy velkoformátových fotografií v prostorách jablonecké restaurace Terasa.

Aukce se v restauraci Terasa uskuteční za účasti autorů v neděli 18. dubna od 15 hodin.

„Dražby se zúčastní nejen starosta Jablonce Petr Tulpa i další reprezentanti kulturního a politického dění Libereckého kraje, ale přijít může kdokoliv, kdo by chtěl přispět zdravotně handicapovaným a současně si koupit originální snímek včetně rámu.“ uvedl prezident fotoklubu Balvan Zbyněk Cincibus.

Část výtěžku z prodeje fotografií bude věnována na dobročinné účely, konkrétně Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí ČR se sídlem v Jablonci. Šek na konečnou částku předá starosta města Jablonce Petr Tulpa a prezident fotoklubu Balvan Jablonec Zbyněk Cincibus.

„Vybírat lze ze čtyřiapadesáti děl. Někteří autoři prezentují svá díla nejen v České republice ale i v zahraničí,“ doplnil Cincibus.

Během odpoledne se v doprovodném programu představí některé z jabloneckých kulturních subjektů.

Kdo jsou z lidé z Balvanu
Za dobu existence stačil fotoklub Balvan nastoupit do národní prestižní soutěže Mapového okruhu „Český ráj“ a již má na svém kontě tři společné výstavy v Jablonci a v Liberci. V současné době též vystavují někteří členové v muzeu v Turnově při příležitosti 18. ročníku mezinárodní soutěže Zemský ráj.

Když loni v září fotoklub vznikl z jabloneckých autorů prezentujících své fotografie na různých internetových fotoserverech, tak bylo zřejmé, že jeho věhlas rychle vstoupí do podvědomí české fotografické veřejnosti. V tomto fotoklubu se usídlilo mnoho vynikajících fotografů.

Působí zde nyní přibližně 20 aktivních i méně aktivních členů. Někteří mají na svém kontě autorské a společné výstavy. Členové se zúčastňují národních i mezinárodních fotografických soutěží, kde získávají velmi vysoká ocenění. Své fotografie prezentují v nejprestižnějších časopisech jako je National Geographic, Naše příroda, Foto-Video a také v regionálních denících.

A co se týká fotografických kategorií, tak má Balvan velmi široké spektrum. Setkáme se zde s fotografy, kterým učarovala krajina i abstrakce, další jsou specialisté na reportážní nebo studiovou fotografii a v neposlední řadě někteří vytváří velmi kvalitní umělecké fotografie založené na přísné kompozici.