Převzali štafetu Běhu Terryho Foxe

V úterý poprvé proběhl v Jablonci Běh Naděje. „Nejedná se ale o žádnou novinku. Pokračujeme v tradici Běhu Terryho Foxe, kteréhož názvu jsme se v České republice museli vzdát na základě pro nás nesplnitelných požadavků Nadace Terryho Foxe, která sídlí v Kanadě,“ upřesnil Jan Pecka, organizátor Běhu Naděje v Jablonci.

Přes veškeré úsilí se nepodařilo Velvyslanectví Kanady ani Koordinačnímu výboru běhu Terryho Foxe v průběhu uplynulých tří let změkčit pravidla nastavená Nadací v oblasti spolupráce se sponzory a jejich zviditelňováním.

Zejména zničující úder přišel s nařízením zajistit pojištění odpovědnosti za škodu pro všechny činovníky Nadace Terryho Foxe v Torontu.
„Žádná ze seriózních pojišťoven nepojistí subjekt, který není zaregistrován v pořadatelské zemi a nekoná zde žádnou jinou činnost,“ stojí v tiskové zprávě Koordinačního výboru Běhu Terryho Foxe. Nadace požaduje krytí ve výši dvacet milionů korun.

Start humanitárního běhu byl již tradičně situován k jablonecké přehradě, do místa známého jako U Prutu.

Prvního ročníku „nového“ běhu se zúčastnilo sto dvacet běžců a libovolnou částkou podpořili boj proti rakovině. „Vybrali jsme dva tisíce padesát korun,“ upřesnil Pecka.

Běhu se pravidelně účastní i žáci jabloneckých škol. „Myšlenka boje proti rakovině se týká každého. Navíc je běh již tradicí,“ poznamenal Radek Lesák, učitel ZŠ Mozartova, který přivedl své žáky. „Běhání je zdravé a navíc se vyberou peníze na dobré účely,“ dodal Michal Mokošín, žák stejné školy.