Dvousložkové si automaticky přeložila jako zvýšené. Její reakce byla rychlá. Ze sklepa vyndala starý kočárek, z auta gumové upínáky a ze skříně pracovní rukavice. Tuto pracovní jednotku zaparkovala před barákem. Tam vyhnala i mne. Půjdu sbírat klestí, polínka a větvičky. Nejen teplo je dvousložkové. I elektřina.
Ještě než jsem vyrazil do vzdáleného lesa, uklidil jsem plastový barel z jejího dosahu. Kdyby si náhodou vzpomněla na to, kolik platíme za její ráchání ve vaně. Studánka je vzdálená asi jako les a barel se dá na kočárek poměrně jednoduše instalovat.
Denně jsem měl nařízenou jednu cestu do lesa. Sklep se plnil a já se těšil na okamžik, kdy mi cestování s historickým kočárkem skončí. Jenomže přišla další rána.
Dvousložkové pokuty. Když si žena přečetla, co se na řidiče chystá, opět si vzpomněla na dřevo. Pochopila, že slovo dvousložkové se stává moderní. Kdejaká společnost se ho snaží protlačit do vyhlášek a zákonů. JTR a rada města začaly a žena se začala pídit po informacích, kdo bude pokračovat. Především ale bylo vidět, že nechce zůstat pozadu. Zkrátka, stejně jako v módě musí být i ona in.
Jenomže napasovat dvousložkový zákon do chodu naší rodiny se jí dlouho nedařilo. Pak přišel zase jeden ze dnů, kdy jsem se zapomněl poněkud déle v naší hospůdce. Domů jsem se vrátil k ránu, značně společensky unaven.
Úplně jsem zapomněl, že byla středa. Když žena nedokázala využít systému teplárny a radních, zavedla si svůj vlastní. Udělila mi dvousouložkovou pokutu, která se platí hned ve čtvrtek večer.