Snažila se zabránit chalupářům z Prahy v sekání trávy. Nějaká inženýrka z ekonomie nechtěla pochopit, že se má oslavovat a ne rušit benzínovou sekačkou. Sáhla pro hrábě a ženu přetáhla.
To mojí drahou polovičku neodradilo a agitovala dál. Chová se v takových situacích jako malé dítě. Dědovi Kořínkovi ukradla sekeru, se kterou štípal dříví a ukryla jí k nám do sklepa.
Z minulého roku tam zbyly dvě zednické lžíce, kosa a několik zahradnických nůžek. Lid pracující si na ní již dává pozor. Když se blíží zahazuje zbaběle nářadí a okamžitě padá k zemi. Každý se ve vteřině snaží navodit iluzi dokonalého odpočinku.
Před dvěma roky na to doplatil zedník Fikejz, který zahodil fanku a snažil se padnout k zemi. Ve strachu před mojí ženou zapomněl, že stojí na šesti metrovém žebříku.
Ke svátku patří podle ní nejen pohoda a klid, ale také sváteční výzdoba. Do oken lepí a vyvěšuje, co dům dá. Vánoční ozdoby, jmelí a také plakáty s rudoarmějcem. Je to hezké a každý pochopí, že je to recese.
Každý rok se žena vypravuje se mnou do aleje, k sousedům na kontroly a na půdu pro výzdobu. A já každý rok vyndavám ze schránky přihlášku do strany a agitační letáky.